Aktuální podmínky pro vstup do Řecka


Aktuální podmínky pro vstup do Řecka

(aktualizováno 6. srpna 2022)

Vstup na území Řecka:

Není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti. Byla zrušena většina karanténních opatření. 

Informace o podmínkách pro vstup a pobyt v Řecku a návrat do České republiky v závislosti na epidemické situaci v obou zemích.

Řecko přikročilo k rozvolnění epidemických opatření. Οd 1. 5. 2022 je zrušena povinnost prokazovat bezinfekčnost jak při vstupu do Řecka, tak při pobytu na jeho území. Není tedy třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti.

S ohledem na vysoký počet případů onemocnění Covid-19 doporučujeme návštěvníkům Řecka, aby ve vlastním zájmu dodržovali základní protiepidemická opatření, jako je hygiena rukou a rouška nejen tam, kde je povinná, ale také všude tam, kde je shromážděno více lidí. Upozorňujeme, že nejvyšší výskyty infekce jsou prokázány v Athénách a metropolitním regionu Attika a na turisty oblíbených ostrovech v Egejském a Jónském moři a na Krétě.

Aktuální informace si vždy zjistěte na stránkách Ministerstva zahraničních věcí https://www.mzv.cz/athens/cz/viza_a_konzularni_informace/aktuality/upozorneni_jak_cestovat_z_recka_do_ceske.html.

Zdroj: mzv.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *