Dovolené v Řecku


Dovolené v Řecku

Řecko je země plná záhad, mytologií, příběhů o dávné minulosti a obrovském rozvoji, který zaznamenalo za poslední tři tisíciletí. Je známé tím, že od doby, kdy se stalo moderním evropským státem, má prosperující ekonomiku, nádherné pláže, některé skutečně prvotřídní řecké hotely a jedinečnou pohostinnost. Cestovatelé se sem proto hrnou, aby si poslechli jeho 3000 let starou historii a byli svědky jeho zašlé slávy. Kromě návštěvy archeologických nalezišť však existuje mnoho dalších aktivit, které by člověk měl při pobytu v Řecku zvážit. O některých z těchto outdoorových aktivit se zmíníme v průběhu několika následujících odstavců.

Kempování, pěší turistika a trekking po malebných ostrovech, jako jsou Mykonos, Santorini, Tinos a Naxos, jsou v dnešní době v Řecku velmi oblíbené. Díky strmým skalám a přírodnímu prostředí jsou tyto trekingové výpravy zábavné a vzrušující. Řecké hotely a cestovní kanceláře vám často pomohou naplánovat tato dobrodružství podle vašich potřeb. Dodávky a minibusy jsou nasazovány na přepravu lidí do skalnatých hor, kde mohou pod bedlivým dohledem šplhat po strmých svazích. Takové 7 až 14denní tábory mohou stát od 20 000 do 35 0000 korun na jednoho zájemce.

Dovolená v Řecku
Jako alternativu je třeba zkusit podniknout cestu na jachtě, která proplouvá malebnými řeckými ostrovy. Tyto výlety mohou trvat až tři týdny a při přesunu z jedné turistické destinace do druhé mohou obsáhnout mnoho historických měst a malebných míst. Existuje několik tras, které si člověk může vybrat, aby měl naplánovanou dovolenou. Řecké hotely ve spolupráci s velkými cestovními kancelářemi nabízejí, že pro vás takové cesty na jachtě zorganizují. Cestovatelé se mohou účastnit pěší turistiky, šnorchlování a pokračovat v podobných dalších činnostech, zatímco jsou součástí takových zájezdů. Součástí vaší zábavy a relaxace bude také průzkum různých památek a návštěva přístavů s tavernami!

Dalším způsobem, jak umocnit zážitky z dovolené, je jízda na kole a na kole po řeckých horách a krajině. V tomto případě však nelze získat žádnou významnou pomoc ani od řeckých hotelů, ani od cestovních kanceláří a je třeba se poohlédnout po internetových zdrojích. Někteří nadšenci pro cyklistiku a cykloturistiku vám poskytnou poradenství a logistickou podporu, aby vám pomohli uskutečnit vaše cyklistické výpravy. Zavedou vás do oblastí hluboko uvnitř řecké krajiny a pomohou vám projet na kole velmi netradiční trasy. Při svém putování si budete moci zblízka prohlédnout řeckou krajinu.

Návštěva řeckých archeologických nalezišť je klíčovým způsobem dovolené v Evropě. Lze ji však ještě vylepšit podniknutím dalších outdoorových aktivit, jako je cyklistika, kempování a plavba po různých řeckých ostrovech. Nemůže být lepší způsob, než strávit více času na řeckém venkově a poznat více o jeho kulturním dědictví a životě. Řecký cestovní ruch si tohoto aspektu dobře všiml a podle toho vypracoval plány, jak vám kromě přístupu do prvotřídních řeckých hotelů a pláží poskytnout několik dalších outdoorových aktivit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.