Kam ještě letos na dovolenou?


Kam ještě letos na dovolenou?

Ještě stále tápete, kam se letos vydat na letní dovolenou? Co třeba slunné Řecko, které vás uchvátí svou historií, kulturou a blankytným mořem?

Řecko každoročně navštíví přes 20 milionů turistů. Hlavním lákadlem je směsice bohaté historie, kultury a prosluněných pláží. Pokud ještě stále váháte, kam na poslední chvíli vyrazit na dovolenou věřte, že Řecko je jasná volba!

Tradiční země s bohatou historií

Řecko se dlouhodobě pohybuje na seznamu bezpečných zemí a je snadno dostupné leteckou, ale i pozemní dopravou. I když v počtu českých turistů Řecko rozhodně není na špici dovolenkových destinací, o to spíše možná oceníte jeho rozmanitost. I když je v posledních letech tato země hojně spojována s přílivem migrantů a nevrhá to na ní příliš pozitivní mediální obraz, v turistických letoviscích vás tento problém trápit nemusí.

Řecko je známé i svou antickou architekturou, která se dochovala dodnes. Vždyť Athénská Akropolis, Delfy, Olympia nebo Hefaistův chrám jsou stavby, nad kterými zůstává rozum stát. Pokud tedy neholdujete příliš polehávání na písečným plážích, ale dáváte raději přednost poznávání historie, v Řecku budete jako doma.

Nejenom historie, ale i nádherná krajina

Řecko se může pyšnit nesmírně rozmanitou krajinu, která si vás okamžitě podmaní. Řecké ostrovy jsou velmi pestré a rozmanité. Zakynthos nebo Lefkada pro svá romantická zákoutí, Kefalonie s monumentálními jeskyněmi nebo jižní ostrovy jako je Kréta a Rhodos, kde můžete dlouze obdivovat starověkou architekturu.

Pláže, které jsou považovány za nejkrásnější v Evropě

Věděli jste, že Řecko omílají průzračné vody pěti moří? Díky tomu vám může Řecko nabídnout nádherné pláže a rozmanitou podvodní flóru i faunu. Pokud patříte mezi obdivovatele podmořského světa, zamilujete si Řecko na první pohled. Některá místa jsou navíc dostupná jenom lodí, při vašem rozjímání tudíž nemusíte být nikým rušeni. Zkrátka dovolená, na kterou budete v budoucnu ještě dlouho vzpomínat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *