Kouzelný Sporad


Kouzelný Sporad

Alonissos je řecký ostrov v Egejském moři, třetí největší ostrov Sporad a také nejsevernější ostrov. Ostrov Alonissos se nachází v blízkosti ostrova Skopelos. Ostrov Alonissos je známý díky své výjimečné kráse s nejpůsobivějšími propastmi v Egejském moři a kouzelným výhledem.
Alonissos je také název vesnice na ostrově a zátoky na jižním konci ostrova. Mnozí se domnívají, že ostrov Alonissos má nejčistší vody v Egejském moři v Řecku.

Vesnice Alonissos se nachází v jižní části ostrova. Alonissos zemědělství je velmi rozvinutý speciálně zemědělství a vinice, s hlavními produkty jsou hrozny a olivy. rybolov je populární profese na ostrově Je to klidný ostrov, většina jeho vesnic jsou skromné a tradiční s úzkými uličkami a malebnými budovami a domy. Turisté si zde mohou vychutnat klidnou a pohodovou atmosféru.

Sporad
Hlavní přístav ostrova se jmenuje Patitiri, je to hlavní město ostrova. V okolí Patitiri se nacházejí krásné lokality, například vesnice Rousoum, kde si návštěvníci mohou užívat rozmanitých toulavých pláží a také vnímat klidnou atmosféru. Vedle vesnice Rousoum se nachází mnoho krásných vesnic, které si zaslouží návštěvu, např: Votsi, Milia, Chrisi Milia, Steni Vala.

Stejně jako mnoho jiných ostrovů v okolí se i Alonissos změnil kvůli zemětřesení v roce 1965. celá města byla místními obyvateli opuštěna a znovu postavena v bezpečnějších oblastech. Patitiri se také změnilo kvůli zemětřesení a dnes je to nová vesnice, kterou vybudovali obyvatelé ostrova.

Kvůli zemětřesení jsou všechny domy v Patitri novější a vytvářejí jiný obraz než na ostatních řeckých ostrovech, které mají obvykle malý a velmi malebný přístav plný tradičních domů. Přesto si ostrov a jeho vesnice zachovávají přírodní krásy. Úžasné borové lesy obklopují nádherný ostrov a jeho pláže. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi a páry.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.