Olivový ráj Korfu


Olivový ráj Korfu

Nejsevernější Jónský ostrov s délkou 65 km je také znám jako smaragdový, nebo olivový ostrov. Olivové háje jsou tu proslulé a olivových stromů tu najdete skutečně miliony. Je znám jako zelená  perla Řecka, protože se zde díky podnebí skvěle daří všem zeleným stromům, ale mimo jiné třeba i barevným orchidejím.

Na Korfu najdete nádherné pláže i horské vesničky.

Ve starověkém Řecku bylo Korfu důležitým městem a ve středověku muselo odolávat častým nájezdům Otomanů. Zajímavostí je, že podle Homera bylo Korfu poslední Odysseovou zastávkou před návratem na Ithaku.

Korfu se nachází asi jen 5 km od pevninského Řecka a přes Korfský průliv je to 2 km do Albánie. Doastat se na ostrov je skutečně snadné. Pokud nechcete plout po moři, můžete si zaletět až na ostrov. Letiště se nachází v blízkosti hlavního města a přistanete na jedné z nejkratších ranvejí v Evropě.

Co na ostrově navštívit

Ostrov je znám taky pod jeho řeckým názvem Kerkyra, stejně jako hlavní město, které je zaráz i přístavem. Staré město je postaveno v benátském stylu a o jeho strategické důležitosti v minulosti vypovídají dvě námořní pevnosti. Návštěvu hlavního města si určitě nenechte ujít. Kromě dobrého řeckého jídla a pití, množství taveren a výhledu na oceán si užijete i památek a zajímavých míst. V kostelu Agion Spirion odpočívají ostatky zdejšího kněze, patrona ostrova a často navštěvovaná je Villa Achulleion, letní sídlo císařovny Sisi. Tu najdete asi 15 km od města.

Pláže. Jeden z hlavních důvodů, proč jet na Korfu. Údajně jsou nejčistčí v celé Evropě. Skvělou koupačku si užijete mezi červnem a říjnem a je jen na vás, jestli se vypravíte na jižní část ostrova, kde jsou dlouhé pláže a zátoky, nebo na severní část, kde vás čekají spíše skalnaté výčnělky a soutěsky. Ideálně si půjčte auto a sami se vydejte na dobrodružství kolem ostrova.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.