Tajná zákoutí v Řecku, která musíte rozhodně navštívit


Tajná zákoutí v Řecku, která musíte rozhodně navštívit

Řecko patří mezi nejoblíbenější evropské turistické destinace, každoročně ho navštíví více než 20 milionů turistů. Není se tedy čemu divit, že na nás může při první návštěvě působit poněkud přeplněně. Pokud tedy netoužíte navštívit antickou architekturu, ale raději se chcete kochat nádhernou krajinou přímořského státu, máme pro vás několik zajímavých míst. A co víc, rozhodně se nemusíte obávat, že by tu byla hlava na hlavě jako v jiných turisticky více známých místech Řecka. Pojďme si některé z nich alespoň v krátkosti představit.

Diovo oko, Thassos

Stále zelenému ostrovu Thassos se také přezdívá Perla nebo Smaragd Egejského moře, jelikož je jen málo míst, které by vás dokázalo nadchnout svou přírodou podobně jako je tomu na tomto nejseverněji položeném ostrově v Egejském moři. Právě zde můžete najít přírodní jezírko Giola, které je považováno za Diovo oka naplněné mořskou vodou. Najdete ho hluboko ve skalách za malou vesničkou nazývanou Astris. Cesta k němu je sice krkolomná, o to větší požitek se vám ale dostane.

Prasonisi, Rhodos

Prasonisi je pláž na nejjižnějším cípu ostrova Rhodos, která se může pyšnit jednou zajímavostí. Setkávají se tu totiž dvě moře s rozdílnou barvou. Jedná se asi o 3 km dlouhou písečnou pláž, přičemž západní část omývá Egejské moře a východní zase moře Středozemní. Díky výrazně modré barvě Středozemního moře je spojení vidět zcela zřetelně.

Modrá jeskyně, Zakynthos

Modrá jeskyně je považována za jednu z nejúchvatnějších přírodních kuriozit na západně položeném řeckém ostrov Zakynthos. Ten se nachází v Jónském moři a má rozlohu přibližně 400 km 2 . Jedná se orozsáhlý skalní komplex, který láká turisty hlavně díky barvě slané vody, která ho obklopuje. Díky lomu světla se voda nádherně třpytí a barví se do tolik neobvyklé tyrkysové modré. Koupání, ale i potápění v jeskyních je zážitek, který můžeme jenom doporučit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *